Submit Property
Your search results

GA 05 – BUILDING INFO

Rate from $ 289 / Loan 5-10 years / $ 6.950 DP
Metodija Satorov Sarlo 33, ,
add to favorites
1163

Млади сте, скоро вработени и сакате свое мирно катче да го надополни вашето секојдневие. Урбаната џунгла станува сѐ погуста, животот сѐ побрз, и во оваа ситуација многу е тешко наоѓањето стан кој во исто време ќе ги исполнува вашите барања за домување и ќе биде соодветен на нашиот џеб. Ве разбираме, но, кој вели дека живеењето во малечок стан треба да биде кошмар?

Иако има површина од само 42m², овој стан не може да се нарече малечок, токму поради тоа што ги има сите елементи кои на една млада личност и’ се потребни, а изгледа толку убаво, што ќе посакате петочните излегувања со пријателите да се релоцираат кај вас дома.
Релативно малата квадратура ги инспирирала дизајнерите да ја искористат целата креативност во креирањето на овој простор. Тимот одлучил да изостави некои од конвенционалните елементи како кревет и софа и пронашол доста интересна замена за нив – две платформи.

Address: Metodija Satorov Sarlo 33
City:
Zip: 1000
Country: Macedonia (FYROM)
Property Id : 18258
Price: Rate from $ 289 / Loan 5-10 years / $ 6.950 DP
Structure Type: Brick
Floors No: 9
balcony
laundry
concierge
doorman
private space
Roof Deck

Compare properties

Similar Listings

new offer

BISI TAFTALIDZE BUILDING INFO

From $ 699 / Loan 6-15 years / 15% DP
БИСИ ДООЕЛ, започнува со новиот проект на ТОП локација во најубавата населба во Скопје. Во Тафталиџе 1, во центарот [more]
БИСИ ДООЕЛ, започнува со новиот проект на ТОП локација во најубавата населба во Скопје. Во Тафталиџе 1, во центарот [more]
8,000 m2full info
In construction

TWINS BUILDING INFO

From $ 299 / Loan 6-15 years / 15% DP
Twins е создаден за новата генерација на луѓе кои се свртени кон себе, своето ново и подобрено јас. Оваа генерација [more]
Twins е создаден за новата генерација на луѓе кои се свртени кон себе, своето ново и подобрено јас. Оваа генерација [more]
5,067 m2full info

KOMPLEKS VETRILO BUILDING INFO

Start $ 199 / Loan 6-15 years / 15% DP
Животот во средина каде нема загадување, нема бучава, а има многу зеленило, создава мир и хармонија. Светски тренд [more]
Животот во средина каде нема загадување, нема бучава, а има многу зеленило, создава мир и хармонија. Светски тренд [more]

GOLDEN ART

Constructor
+389.2.321.3611
+389.71.225.888
info@goldenart.mk

Contact Me